Bakı yalnız müasir binaları ilə deyil, həm də əsrlərin izini daşıyan İçərişəhəri ilə öz ruhunu yaşadır. Bu unikal mədəniyyət məkanını qorumaq və gələcək nəsillərə daha müasir formada təqdim etmək məqsədilə Yelo Bank yeni təşəbbüsə imza atıb.
Yelo Bank və “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsi arasında bağlanan memorandum milli mədəni irsin təbliği, turizm imkanlarının artırılması və İdarənin rəqəmsal transformasiyasını hədəfləyir. Sənəd Qoruq İdarəsinin İdarə Heyətinin sədri Rüfət Mahmud və Yelo Bankın İdarə Heyətinin sədri Anar Həsənov tərəfindən imzalanıb.
Əməkdaşlıq çərçivəsində qoruqların idarə olunmasında rəqəmsal informasiya-kommunikasiya sisteminin yaradılması, elmi-texniki nailiyyətlərin tətbiqi, beynəlxalq təcrübənin nəzərə alınması, əhali ilə açıq kommunikasiya və ictimai informasiyanın mobil tətbiq vasitəsilə yenilənməsi nəzərdə tutur. Həmçinin bu sahədə qarşılıqlı əməkdaşlıq və birgə layihələrin icrası da əsas hədəflərdən biridir.
Beləliklə, həm yerli sakinlər, həm də xarici qonaqlar qədim Bakının ruhunu daha rahat kəşf edəcək, milli irsimiz isə müasir texnologiyalar vasitəsilə daha geniş auditoriyaya tanıdılacaq.
Bank xidmətləri ilə bağlı ətraflı məlumat almaq istəyirsiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

Баку живёт не только современными зданиями, но и своей душой — древним Ичери-шехером, который хранит отпечаток веков. Чтобы сохранить это уникальное культурное пространство и представить его будущим поколениям в более современном формате, Yelo Bank присоединился к новой инициативе.
Меморандум о сотрудничестве между Yelo Bank и Управлением Государственного историко-архитектурного заповедника «Ичери-шехер» направлен на продвижение национального культурного наследия, развитие туристического потенциала и ускорение цифровой трансформации Управления. Документ был подписан председателем Правления Управления Руфатом Махмудом и председателем Правления Yelo Bank Анаром Гасановым.
В рамках сотрудничества предусмотрено создание цифровой информационно-коммуникационной системы для управления заповедниками, внедрение научно-технических достижений, использование международного опыта, развитие открытой коммуникации с населением, а также обновление общественной информации через мобильное приложение. Кроме того, важными направлениями станут взаимное сотрудничество и реализация совместных проектов.
Таким образом, как местные жители, так и зарубежные гости смогут легче открыть для себя дух древнего Баку, а наше национальное наследие будет представлено более широкой аудитории с помощью современных технологий.
У вас есть дополнительные вопросы по банковским услугам? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az