Yelo Bank BMT-nin Qadınların Səlahiyyətlərinin Genişləndirilməsi Prinsiplərini (WEPs) imzalayan şirkətlər üçün təşkil etdiyi "WEPs Lessons Learnt" vökşopunda iştirak edib. Vökşopda WEPs prinsiplərinin şirkət daxilində tətbiqinin faydaları və şirkətlərin üzləşdiyi çağırışların müzakirəsi edilib. Ardınca UNDP Bakı ofisi "WEPs Awards" - mükafatlandırma mərasimində Yelo Bank-ı "Cəmiyyətin cəlb olunmasını artıran və gender bərabərliyini dəstəkləyən korporativ lider" nominasiyasında mükafatlandırılıb.
BMT-nin Qlobal Sazişi və Qadınlar üzrə Agentliyi tərəfindən hazırlanan Qadınların Səlahiyyətlərinin Genişləndirilməsi Prinsipləri şirkətləri beynəlxalq əmək və insan hüquqları standartları barədə məlumatlandırır, həmçinin korporativləri gender bərabərliyi və qadınların səlahiyyətlərinin artırılmasına dəvət edir. Bu prinsiplərin imzaçısı kimi Yelo Bank şirkət daxilində gender bərabərliyini təşviq edir, qadınların təhsil və peşəkar inkişafı üçün bir sıra layihələri dəstəkləyir.
Mikro kredit əldə etmək istəyirdiniz? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya FacebookInstagram Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

Yelo Bank получил награду WEPs
Yelo Bank принял участие в семинаре «Извлеченные уроки WEPs», организованном ООН для компаний, подписавших Принципы расширения прав и возможностей женщин (WEPs). На семинаре обсуждались преимущества внедрения принципов WEPs в компаниях и проблемы, с которыми они сталкиваются. На церемонии награждения «WEPs Awards» бакинский офис ПРООН наградил Yelo Bank в номинации «Корпоративный лидер, повышающий вовлеченность общества и поддерживающий гендерное равенство».
Принципы расширения прав и возможностей женщин, разработанные Глобальным договором ООН и Агентством по делам женщин, информируют компании о международных стандартах труда и прав человека, призывая корпорации продвигать гендерное равенство и расширение прав и возможностей женщин. Являясьподписантом этих принципов, Yelo Bank активно продвигает гендерное равенство внутри компании и поддерживает ряд проектов по образованию и профессиональному развитию женщин.
Вас интересует микрокредит? Тогда позвоните по номеру 981 или напишите в наши аккаунты Facebook, Instagram, Whatsapp или yelo.az