Kapitalımızı 30 milyon manat artırırıq
Azərbaycanın ən dayanıqlı banklarından bir olan Yelo Bank nizamnamə kapitalını 30 milyon manat artırır.
Bankın yaydığı məlumatda deyilir ki, Müşahidə Şurası səhmdarlara nizamnamə kapitalının artırılması ilə bağlı tövsiyə verib. Bu təklif 20 aprel 2020-ci il tarixində keçiriləcək səhmdarların ümumi yığıncağında müzakirə olunacaq. Kapitallaşma nəticəsində Yelo Bankın nizamnamə kapitalı 378 milyon manata çatacaq.
Yelo Bankın Müşahidə Şurasının sədri Marina Kulişovanın sözlərinə görə, nizamnamə kapitalının artırılmasının əsas hədəfi mürəkkəb beynəlxalq iqtisadi şəraitdə müştərilərə dəstəyin verilməsi, o cümlədən biznesin və ümumilikdə onun effektivliyinin artırılması üçün yeni təşəbbüslərin reallaşdırılmasıdır.
Rebrendinq prosesi və bəzi proseslərin optimallaşdırılması çərçivəsində 2020-ci ildə bankın baş ofisinin və baş ofisdən kənardan yerləşən struktur bölmələrinin "Parlaq bankçılıq" ("Brighter banking") konsepsiyasına tam cavab verən yeni inzibati binaya köçməsi nəzərdə tutulub.
"Hər kəsə məlumdur ki, biz bank xidmətlərinə yanaşmamızı dəyişirik. Bununla yanaşı, bizim sıralarımız onlarla təcrübəli, gənc və peşəkar mütəxəssislərlə genişlənir ki, onlar da özünü bank xidmətlərinin və texnologiyalarının inkişafında yeni parlaq hərəkatın bir hissəsi olmaq istəyir. Bu amilləri nəzərə alsaq, bankın səhmdarları həmkarlarımız üçün əlverişli iş şəraitinin yaradılması üçün çalışır. Əminəm ki, yeni ofis Yelo komandasını ilhamlandıracaq və bankçılığı daha da parlaq etmək üçün onlara motivasiya verəcək", - deyə Marina Kulişova əlavə edib.

Мы увеличили свой капитал на 30 миллионов манатов
Один из самых устойчивых банков Азербайджана, Yelo Bank, повышает уставной капитал на 30 млн. манат.
Наблюдательный Совет принял решение рекомендовать акционерам повышение уставного капитала. Данное предложение будет рассмотрено на Общем собрании акционеров, которое состоится 20 апреля 2020 года. С учетом этой докапитализации уставной капитал Yelo Bank достигнет 378 млн. манатов.
По словам председателя Наблюдательного Совета Yelo Bank Марины Кулишовой, ключевыми факторами для увеличения капитала банка является поддержка клиентов в период сложной международной экономической ситуации, а также реализация новых инициатив, направленных на рост бизнеса и улучшение его эффективности.
В 2020 году, в рамках процесса ребрендинга и оптимизации процессов, запланирован переезд головного офиса банка и объединение разрозненных подразделений головного офиса в новое административное здание, которое будет отвечать концепции "Яркий банкинг" ("Brighter banking"). "Всем известно, что мы меняем подход к банковскому обслуживанию. Кроме того, наши ряды пополняются десятками опытных, профессиональных и молодых специалистов, которые хотят и видят себя частью нового яркого движения в развитии банковских услуг и технологий. Учитывая эти факторы, акционеры банка стараются создать благоприятные условия для деятельности наших коллег. Я уверена, что новый офис еще более воодушевит команду Yelo и даст еще большую мотивацию делать банкинг ярче", - добавила Марина Кулишова.