Kredit portfelimiz 10% artıb
Yelo Bank 2020-ci ilin üçüncü rübü üzrə maliyyə göstəricilərini açıqladı. Üçüncü rübün sonunda Bankın cəmi aktivləri 442.2 mln manat təşkil edib.
Bankın kredit portfeli 319.5 mln manat təşkil edib, bu isə ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə 29.5 mln manat, və ya 10% artımından xəbər verir. Kredit portfelinin böyük hissəsi mikro, kiçik və orta bizneslərin kreditləşməsinin payına düşür.
Hesabat dövrü üzrə depozit portfeli 268.8 mln manat təşkil edib, bu isə ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə 6.1 mln manat və ya 2.2% daha çoxdur. Bununla belə, ilin əvvəlindən bankın depozit portfeli 8.7% azalıb, bu da öhdəliklərin strukturu ilə bağlı bankın həyata keçirdiyi cari strategiyaya tam uyğundur.
Nizamnamə kapitalı 2.9% artaraq 358 mln manat səviyyəsinə çatıb. Bankın məcmu kapitalı 54.1 mln manat təşkil edib.
Yelo Bank-ın İdarə Heyətinin Sədri  Nikoloz Şurqaia hesabat dövrü üzrə maliyyə nəticələrini şərh edib: “Hazırki dövrdə əsas vəzifəmiz müştərilərimizin gözləntilərini və ehtiyaclarını  ən yüksək səviyyədə qarşılamaqdır. Bizim üçün müştərilərimiz daim birinci yerdədir. Yelo komandası bankın strategiyasına uyğun olaraq əməliyyatlarımızı dünya standartlarına uyğun transfomasiya etmək üçün yorulmadan, fədakarlıqla çalışır. Biz davamlı olaraq yeni texnologiyalara sərmayə qoyur, qabaqcıl rəqəmsal məhsullar təqdim edir, yeni filiallar açır və parlaq bankçılıq konsepsiyasında müasirləşirik. Gördüyümüz məqsədyönlü işlərin nəticəsi müştərilərimizin məmnuniyyəti və maliyyə göstəricilərimizdə öz əksini tapacaq.

Кредитный портфель вырос на 10%
Yelo Bank опубликовал финансовые показатели за третий квартал 2020 года. По итогам третьего квартала совокупные активы банка составили 442,2 млн.манатов.
Кредитный портфель банка вырос до 319,5 млн. манатов, что говорит о росте на 29,5 млн. манатов, или 10% по сравнению с аналогичным показателем прошлого года. Большая часть кредитного порфтеля приходится на долю кредитования бизнеса – микро, малых и cредних предприятий Азербайджана.
Депозитный портфель за отчетный квартал составил 286,8 млн. манатов, что на 6,1 млн манатов, или на 2,2% больше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. При этом, с начала текущего года депозитный портфель банка уменьшился на 8.7%, что полностью соответствует текущей стратегии банка относительно структуры обязательств.
Уставной капитал банка вырос на 2,9% и достиг отметки в 358 млн. манатов, а совокупный регулятивный капитал банка составил 54,1 млн. манатов.
Комментируя финансовые результаты 3-го квартала, Предcедатель Правления Николоз Шургаиа сказал: «В текущий период главная задача банка - это cамое высокое качеcтво обcлуживания наших клиентов. Мы всегда cтавим клиентов на первое меcто. Команда Yelo работает в cоответcтвии cо cтратегией банка, в выcоком темпе и c полной cамоотдачей, транcформируя операции банка по cамым cовременным cтандартам. Мы продолжаем инвестировать в технологии, запустили мобильный и интернет банкинг, внедряем передовые цифровые продукты, модернизируем и открываем новые филиалы в концепции яркого банкинга. Результаты нашей целенаправленной работы проявятcя и в повышении уровня удовлетворенности наших клиентов, и в финанcовых результатах банка».