Tələbələrə yeni karyera imkanları
Bankımız 2021-ci il üçün Korporativ Sosial Məsuliyyət strategiyasının əsas istiqamətləri olan gənclər və onlara dəstək məqsədli layihələri davam edir.
Ölkənin aparıcı Universitetlərinin tələbələri üçün tanışlıq sessiyalarından növbətisi 7 aprel tarixində Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin tələbə və məzunları üçün təşkil edildi. Karantin dövrünün qaydalarını nəzərə alaraq görüş onlayn qaydada, videokonfranslar formasında həyata keçirilir.
Tanışlıq məqsədi daşıyan sessiya çox böyük marağa səbəb oldu və 76 tələbə və məzunun aktiv iştirakı ilə keçdi. Təqdimat zamanı Yelo komandası bank haqqında məlumatlar, Yelo dəyərləri və karyera imkanları haqqında məlumat verdi. Sual-cavab sessiyası ilə davam edən tədbirin sonunda seçilmiş tələbələr Yelo Bank-dan hədiyyələr qazandılar.
Tədbirlərin əsas məqsədi gənclərin iş həyatına inteqrasiyasına dəstək olmaq, onlara bankçılıq üzrə mentorluq etməkdir. Layihə çərçivəsində karyerasını bank sahəsində qurmaq istəyən gənclər üçün təcrübə proqramları təşkil etməklə, onlara iş imkanları yaradılacaq.

Новые карьерные возможности для студентов
Одним из приоритетных направлений стратегии Корпоративной Социальной Ответственности нашего банка на 2021 год является поддержка молодежи, а также реализация проектов в этом направлении. В этой связи, мы проводим серии интересных мероприятий ознакомительного характера с молодежью. Учитывая правила карантинного периода, эти встречи проходят в режиме онлайн, в форме видеоконференций.
Очередная ознакомительная сессия прошла 7 апреля для студентов и выпускников Института Туризма и Менеджмента, на которой присутствовало 76 учащихся и вызвало большой интерес.
Во время презентации команда Yelo рассказала о принципах работы в банке, ценностях Yelo и возможностях карьерного роста с помощью различных интересных викторин. В конце сессии, протекающей в формате вопросы-ответы, отличившиеся студенты получили подарки от Yelo Bank-а.
Главная цель данных мероприятий - поддержать интеграцию молодых людей в деловую жизнь, наставлять их в банковском деле. В рамках проекта будут созданы возможности трудоустройства для молодых людей, которые хотят построить карьеру в банковской сфере, а также будут организованы программы стажировки.