Şəhid ailələrinə dəstək
Yelo Bank olaraq torpaqlarımızın düşmən işğalından azad olunması və ərazi bütövlüyümüzün təmin olunması uğrunda qəhrəmancasına mübarizə aparan və şəhidlik zirvəsinə yüksələn əsgər və zabitlərimizin ailələrinə dəstək olmağı özümüzə borc bilirik.
Bunu nəzərə alaraq, Xocavənd rayonu Qızıl Aypara Cəmiyyəti ilə birlikdə Qarabağ uğrunda döyüşlərdə şəhid olan və yaralanan əsgər və zabitlərimizin ailələrinə yardım payları apardıq. Qəhrəmanlarımızın ailələri ilə görüşdük, bacardığımız qədər onlara təsəlli verməyə çalışdıq.
Xatırladaq ki, Yelo Bank döyüşlərin ilk günlərində Silahlı Qüvvələrə Yardım Fonduna 100 min manat, eləcə də, döyüşlərdə iştirak edən şəxslər və onların ailə üzvlərinə dəstək məqsədilə 50 min manat olmaqla, ümumilikdə 150 min manat vəsait ayırmışdı. Ordumuza dəstək aksiyaları çərçivəsində cəbhə bölgələrinə tibbi ləvazimatlar, gigiyenik vasitələr, isti geyimlər, qida məhsulları və digər ilkin tələbat məhsulları göndərmişik.
Ordumuzun hər bir üzvü bizim fəxrimizdir, sizlərə nə qədər təşəkkür etsək azdır. Torpağı vətən edən onun uğrunda edilən fədakarlıqlardır.
Torpaqlarımız uğrunda apardığımız vətən müharibəsində qalib gəlməyimiz, ərazi bütövlüyümüzün bərpa olunması münasibətilə bütün Azərbaycan xalqını təbrik edirik! Biz qalib gəldik.

Мы поддерживаем семьи шехидов
Мы в Yelo Bank, считаем своим долгом поддержать семьи наших солдат и офицеров, которые героически боролись и пали смертью храбрых в борьбе за освобождение наших земель от вражеской оккупации и обеспечения нашей территориальной целостности.
Принимая это во внимание, вместе с Обществом Красного Полумесяца Ходжавендского района мы посетили семьи наших шехидов погибших и раненых в боях за Карабах. Мы встретились с семьями наших героев чтоб показать нашу поддержку и постарались облегчить их переживания.
Отметим, что в первые дни боевых действий Yelo Bank выделил Фонду Помощи Вооруженным Силам 100 тыс. манатов, а также 50 тыс. манатов было выделено на поддержку участников боевых действий и их семей. В рамках оказываемой программы поддержки мы отправили на передовую теплую одежду, медикаменты и медицинские принадлежности, предназначенные для оказания первой помощи в полевых условиях и в военных госпиталях. Общая сумма поддержки составила 150 тыс. манатов.
Наша армия и наши офицеры - наша гордость. Мы в неоплатном долгу перед вами. Именно героизм и самопожертвование ее сынов превращает землю в родину.
Поздравляем весь азербайджанский народ с победой в отечественной войне за наши земли и восстановлением нашей территориальной целостности! Мы победили.